Στρατός Ξηράς


Προακτέοι κατ’ εκλογή στο βαθμό του Υποστρατήγου 

Υγειονομικού Ιατρών

Γκιζάρης Στέργιος του Νικολάου

Διατηρητέοι Υποστράτηγοι

Υγειονομικού Ιατρών

Σακαρίκος Γεώργιος του Χρήστου


Οικονομικού

Σιδηρόπουλος Θεόδωρος του Λαζάρου
Οικονομικού Μπούρος Ιωάννης του Ευαγγέλου

 

Διατηρητέοι Ταξίαρχοι

Υγειονομικού Ιατρών

Γκιζάρης Στέργιος του Νικολάου
Ταμπακόπουλος Δημητρίος του Κωνσταντίνου
Παγουρόπουλος Κωνσταντίνος του Παναγιώτη
Σιάπκας Γεώργιος του Δημητρίου
Νούλης Παναγιώτης του Νικολάου
Τσελεντάκης Μιχαήλ του Ιωάννη


Οικονομικού

Χατζής Δημήτριος του Νικολάου
Καρυότης Πασχάλης του Αργύριου
Τσελεκίδης Νικόλαος του Γεωργίου
Πρασσάκης Ζαχαρίας του Δημητρίου

 

Ευδοκίμως τερματίσαντες τη σταδιοδρομία τους

Υγειονομικού Ιατρών

Λειβαδιώτης Κάσσανδρος του Νικολάου
Πανάγος Εμμανουήλ του Βασιλείου

Ευδοκίμως τερματίσαντες τη σταδιοδρομία τους που διανύουν τον τελευταίο βαθμό εξελίξεώς τους και συμπληρώνουν 35ετία:
Υγειονομικού Φαρμακοποιών Δεμερτζής Δημήτριος του Νικολάου


Ευδοκίμως τερματίσαντες τη σταδιοδρομία τους, Συνταγματάρχες

Υγειονομικού Ιατρών

Κοσματόπουλος Φώτιος του Αχιλλέα

Οικονομικού

Μερέτης Δημήτριος του Αναστασίου


Πολεμικό Ναυτικό

Ευδοκίμως τερματίσαντες τη σταδιοδρομία τους

 

 

Υποναύαρχος (O) Μποϊλές Δημήτριος

 

 

 

Υποναύαρχος (ΥI) Χρηστιάς Αιμίλιος

 


 

 

Προαγωγή στο βαθμό του Υποναυάρχου

 

Aρχιπλοίαρχο (ΥΙ) Νεονάκη  Ευάγγελο

 

 

Ευδοκίμως τερματίσαντες την σταδιοδρομία τους Αρχιπλοίαρχοι-Πλοίαρχοι

  • Οικονομικοί
  • Ρόμπος Παναγιώτης.

  • Θεοδωρίδης Χρήστος
  • Βενιζέλος Χρήστος

«Προακτέοι κατ’ εκλογή» στο βαθμό του Αρχιπλοιάρχου

Οικονομικοί:

     Χριστόπουλος Νικόλαος
Υγειονομικού/Ιατροί:

1. Δημάκος Παναγιώτης
2. Σταυρόπουλος Ευθύμιος


Πολεμική Αεροπορία

Διατηρητέοι Ταξίαρχοι :

Υγειονομικοί Ιατροί

  1. Γεώργιος Κατσάνης του Παναγιώτη
  2. Γεώργιος Μακρής του Σπυρίδωνα
  3. Γεώργιος Τολούμης του Χαρίλαου
  4. Δημήτριος Χατζηγεωργίου του Εμμανουήλ

Ευδοκίμως τερματίσαντες τη σταδιοδρομία τους:
· Οικονομικοί

  1. Δημήτριος Γιαλαμίδης του Γεώργιου
  2. Νικόλαος Παλιάγκας του Παντελή
  • Υγειονομικός Ιατρός, Ιωάννης Δεμερούτης του Παπαναστάση
  • Υγειονομικός Οδοντίατρος, Αλέξανδρος Σκουτερόπουλος του Φίλιππου

Προακτέοι κατ’ εκλογή στο βαθμό του Ταξιάρχου:
· Οικονομικοί

  1. Νικόλαος Κατσαρίδης του Κωνσταντίνου
  2. Γεώργιος Δανιηλίδης του Κωνσταντίνου
  3. Συμεών Γραμματόπουλος του Κωνσταντίνου
  • Υγειονομικού Ιατρός, Αντώνιος Κοτσιράκης του Μιχαήλ
  • Υγειονομικού Οδοντίατρος, Νικόλαος Τζόλας του Ανδρέα

Διατηρητέοι στον αυτό βαθμό :
Υγειονομικού Ιατρός, Ηλίας Ζλατάνος του Χρήστου

Ευδοκίμως τερματίσαντες τη σταδιοδρομία τους:

Οικονομικός, Βάιος Κυρατζόπουλος του Δημήτριου


Στο Στρατολογικό Σώμα  (ΣΣΝΣ)  :

 
α. Διατηρητέοι  :

 
   (1) Ταξίαρχος (ΣΣΝΣ) Σπαθόπουλος Ζαχαρίας 
   (2) Ταξίαρχος (ΣΣΝΣ) Παπαγιαννόπουλος Κων/νος

 
β.  ’Ευδοκίμως τερματίσας  τη σταδιοδρομία του’

       Ταξίαρχος (ΣΣΝΣ) Φωτακάκης Θεοδόσιος

 

Leave a Comment